حکایه -حکایت-ҳикоят
المدونه الخاصه لعزیزالله جهانتیغ Виблоги шахси азиз аллоҳ ҷаҳонтеқ

غردت الناشطة الحقوقية السعودية إنصاف حيدر عبر صفحتها بموقع “تويتر” مؤكدة خبر اعتقال الناشطة السعودية سعاد الشمري بتهمة الإساءة للإسلام.

واتهمت إنصاف حيدر الشيخ عبد الله بن منيع بالوقوف وراء اعتقال الشمري وإيداعها سجن بريمان في مدينة جدة الساحلية.ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار محرمانه (خفایاالاخبار)،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۸/۱۱ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхонادامه مطلب


نوع مطلب : کاریکاتور-عکس،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۸/۱۱ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

پیروان دین اسلام از دیدگاه فقهی و کلامی این دین را به مذاهب گوناگونی تقسیم کرده‌اند که برخی از این مذاهب خود به فرقه‌های مختلف و گاه هر فرقه به انشعاباتی چند تقسیم می‌شود. در بررسی بسیاری از فرقه ها در جهان اسلام، آنچه شرط انصاف است رعایت نمی شود [۱] گاه نظر غیر قابل قبول یک فردِ نزدیک به فرقه را به همان فرقه نسبت می دهند و یا نظر تردید آمیز فردی را که در فرقه پذیرفته نشده است، دیدگاه ضروری آن فرقه می شمرند، یا دیدگاه­های مغرضانة دشمنان و مخالفان را دیدگاه­های مسلّم یک فرقة دیگر ذکر می کنند. این وضعیتی است که از گذشته وجود داشته و همچنان هم ادامه دارد. [۲] منظور از دیدگاه فقهی، نوع احکام شرعی پذیرفته و بکاررفته در هر مذهب و منظور از دیدگاه کلامی، درجهٔ پذیرش خردگرایی در هر یک از مذهب‌ها است. مذاهب و فرقه‌های اسلامی از لحاظ عقاید، آداب و رسوم و مقتدا به چهار گروه عمده تقسیم می‌شوند:

  1. شیعیان
  2. مذاهب شبه اسلامی
  3. اهل تسنن
  4. صوفیه


ادامه مطلب


نوع مطلب : معرفی مذاهب وادیان،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۸/۱۰ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

سعی کن حرص و طمع خانه خرابت نکند
غافل از واقعه ی روز حسابت نکند

ای که دم می زنی از عشق حسین بن علی (ع)
آن چنان باش که ارباب جوابت نکند!

Саъӣ кун ҳирсу тамаъ хона харобат накунад

қофил аз вокъая рӯзи ҳисобат накунад

Аӣ ки дам мезани аз ишқи ҳусаӣн ибни али

Он чунон бош ки арбоб чавобат накунадادامه مطلب


نوع مطلب : Чарху фалак، شعر پارسی،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۸/۰۹ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

خدایا همواره تو را سپاس می گذارم ، که هر چه در راه تو و در راه پیام تو پیشتر می روم و بیشتر رنج می برم ، آنها که باید مرا بنوازند ، می زنند ، آنها که باید همگامم باشند ،سد راهم می شوند، آنها که باید حق شناسی کنند ،حقکشی می کنند، آنها که باید دستم را بفشارند ، سیلی می زنند ، آنها که باید در برابر دشمن حمله کنند ، پیش از دشمن حمله میکنند و آنها که باید در برابر سم پاشی های بیگانه ستایشم کنند ، تقویتم کنند، امیدوارم کنند و تبرئه ام کنند ، سرزنشم می کنند ، تضعیفم می کنند ، نومیدم می کنند ،متهمم می کنند، تا در راه تو از از تنها پایگاهی که چشم یاری دارم و پاداشی ،نومید شوم ، چشم ببندم ، رانده شوم …تا تنها امیدم تو شود چشم انتظارم تنها به روی تو باز ماند ، تنها از تو یاری طلبم ، تنها از تو پاداش گیرم ، در حسابی که با تو دارم شریکی نباشد تا :

تکلیفم با تو روشن شود ، تا تکلیفم با خودم معلوم گردد تا حلاوت اخلاص را که هر دلی اگر اندکی چشید ، هیچ قندی در کامش شیرین نیست _ بچشم .ادامه مطلب


نوع مطلب : دکتر علی شریعتی،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۸/۰۹ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

اين را دانسته باشيد عالي ترين نعمتهايي كه خداوند به شما داده است ، احتياج هايي است كه مردم به شما دارند، مراقب باشيد كه با بي اعتنايي به نيازمندان ، اين نعمت ها را رد نكنيد كه تبديل به نقمت و بلا خواهد شد. بدانيد كه كار نيك علاوه بر آن كه موجب ستايش گري مردم است ، به دنبال آن هم پاداش الهي در كار است . اگر ممكن بود كه (كار نيك ) را به صورت انساني ببينيد، او را شخصي خوش رو، بسيار زيبا مشاهده مي كرديد، كه هر بيننده اي از ديدارش لذت مي برد، و چنان چه مي شد (كار زشت ) را به صورت انسان ببينيد، شخصي زشت و بدقيافه به چشم شما مي آمد كه دلها از آن نفرت مي گشت و چشم ها از ديدار روي نحسش فرو بسته مي شد.

واعلموا أن حوائج الناس إليكم من نعم الله عليكم فلا تملوا النعم فتحور نقما و اعلموا أن المعروف مكسب حمدا و معقب أجرا، فلو رأيتم المعروف رجلا رأيتموه حسنا جميلا يسر الناظرين ، و لو رأيتم اللؤم رأيتموه سمجا مشوها تنفر منه القلوب و تغض دونه الأبصار.ادامه مطلب


نوع مطلب : نکته های شنیدنی،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۸/۰۹ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

تصویراین قسمت بدرخواست برخی کاربران حذف شد 

بنده ازروزی خوف دارم که همه یکصدا شویم .واین یکصدائی اغازی برای پایان باشد .درعرصه تولید فکر یکصدائی بمعنی جمود است .وتعدد اصوات میتواند نشانه رشد وشکوفائی باشد .

اما همایش وگردم هم ائی وتبادل اطلاعات بسیارخوب است بشرطیکه صرفا جنبه مشورتی واصلاح مافات باشد .اما ظاهرابرخی باکمک یک جریان تلاش دارند 1-عده ای راازگردونه خارج کنند وبرای این هدف هرگونه ابزاری راولوغیراخلاقی مجازمیدانند 2-عده ای راتطمیع کرده تا ازهرگونه خط ومشی ابلاغی پیروی کنند 3-مانع دستیابی عامه به نفع خواص به حقوق جمعی شوند4-باهجمه تبلیغاتی چنین وانمودکنند که اکثریت واقلییت وجوددارد 5-حق ریش سفیدی رافقط برای خودشان میخواهند وازورود نیروهای جدید هراس دارند 6-کانه سخنگو ووکیل 43000نفرهستند .

بنده ازوضع فعلی که یک مطلب درچندوبلاگ نشرمیشود خورسندنیستم .باید مطالب متفاوت ازهم باشد ولودریک زمینه .این تنها راه رشد وباروری تولید فکراست .وگرنه باکپی پیست نتیجه ای جزگندیدن افکار وویروس زدگی اهداف وتبدیل شدن انها به اوهام نتیجه دیگری بدست نخواهد امد .

دراین مدت ازهمه وبلاگهای فعال برای  همدلی دعوت کردیم . .اما برخی از فرهیختگان  متاسفانه ما را فقط به چشم یک دشمن دیدندکه منافع شان راتهدید میکرد یاقصد سهم خواهی داشت لذاهرکاری دروسعشان بود جهت تخریب وبدنامی ویاتهدید  انجام دادند.به برادران عزیز وبلاگنویس توصیه میکنم بیا ئیدباهمدیگر رقابت کنیم.همدیگررانقدکنیم  اما بدورازغرض ومرض . تخریب رفیق (رقیب ) یعنی کبریت به خرمن وجود وشعورخودزدن  .

بدون تردید  بسیاری از صاحبان منافع تلاش میکنند شما را ردودروی یکدیگر قرار دهند تا با   ایجاد تفرقه و تحکم کردن اهداف خودراتوسط شما پیاده کنند  . پس باید هوشیار باشید برای شما تاریخ مصرف وضع نکنندو درکنار هم  همصدا با یکدیگر اگرمشکلی وجود دارد فریاد بزنید .

اما اگر فکرمیکنیدکه همصدایی باید به  یکصدایی تبدیل شود بدترین گزینه ممکن راانتخاب کرده اید  زیراخطر درکمین شما خواهدبود .وشاید فرصتی برای چاره جوئی نیافتید  .اندکی هم تکبرزدائی لازمه موفقیت وهمدلی است .وشاید بزرگترین افتی که برخی ازما به ان مبتلاشده ایم همین تکبر وخودبزرگ بینی باشد.ادامه مطلب


نوع مطلب : نوشته های مدیروبلاگ (عزیزالله جهانتیغ)،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۸/۰۹ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон
ماذا حملت جعبة الإسلام السياسي للوطن العربي (photo: )ادامه مطلب


نوع مطلب : کاریکاتور-عکس،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۸/۰۸ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон
بحث جانباز 70 درصد و دکتر در حالی بالا می گیرد که ابتدا کارکنان حراست خود وارد مقابله شده و سپس در اقدامی قابل تامل در تماس با پلیس 110، پای نیروی انتظامی را به این موضوع کوچک می کشانند.

حراست بنیاد شهید جانباز را تحویل 110 داد/ وساطت مدیر ارزشی مشکل را حل کرد

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی شهدای ایران: روز گذشته جانباز 70 درصدی برای تهیه داروی مورد نیاز خود به داروخانه مراجعه می کند که به دلیل کمبود آن، هزینه بالا و خارجی بودن دارو، گفته می شود که باید از بنیاد تاییدیه بیاورد تا بتواند دارو را تهیه کند. و این شروع ماجرای پلیسی یک جانباز می شود.این جانباز 70 درصد در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: روز گذشته برای گرفتن نامه تاییده به بنیاد شهید منطقه 11 قسمت بهداشت و درمان مراجعه و درخواست خود را برای تایید دارو به خانم دکتری  اعلام کردم. اما گفتند برای ارائه نامه یک هفته زمان لازم است.

بر اساس گفته های این جانباز 70 درصد  دارو به تجویز دکتر باید به وقت مصرف شود بنابراین از خانم دکتر می خواهد که سریع تر این دارو را به دست ایشان برساند اما فایده ای نداشته و دوباره موکول به هفته آینده کردند.

بحث جانباز 70 درصد و دکتر در حالی بالا می گیرد که ابتدا کارکنان حراست خود وارد مقابله شده و سپس در اقدامی قابل تامل در تماس با پلیس 110، پای نیروی انتظامی را به این موضوع کوچک می کشانند.

جانباز 70 درصد می گیود: وقتی پرسنل نیروی انتظامی آمده و از موضوع مطلع شدند با تعجب به حراست اعلام کردند خطایی از ایشان سر نزده و لزومی به تماس با نیروی انتظامی نبود.

بعد از این ماجراها و رفتن نیروی انتظامی دفتر ریاست سازمان هم مطلع می شود و نامه ای که گفته شده بود یک هفته زمان می طلبد را بلافاصله آماده و در اختیارش قرار می دهند.

حکایت :مدتها قبل ماپیشهاد کردیم بدلیل اینکه مسئولین محترم بنیادچون تخصص شان شهید پروری وبرگزاری مراسم پخش شیرینی وحلوا وگل است .چون تخصصشان ریخت وپاش مالی است .وجانبازان درحوزه درمان وروان وجسم مشکل دارند بهتراست اداره امورشان به سازمان بهزیستی که دراینگونه موارد تخصص دارد واگذارشود .یکباردیگردرخواست خودرا تکرارمیکنیم که اداره امور جانبازان ومجروحان جنگ رابه سازمان بهزیستی بسپارید .ادامه مطلب


نوع مطلب : وبلاگستان،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۸/۰۸ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

حکایت :روزنامه القدس العربی فاش کرد که قراراست درچهارشنبه اینده دیداری محرمانه بین محمدجوادظزیف وزیرخارجه جمهوری اسلامی ایران با کاترین اشتون وامانودبیرکل سازمان ملل متحددرعمان برگزارشود . این میهمانی که ضیافت ان راوزیرخارجه امریکا برعهده دارد درمورد توافق هسته ای ایران وغرب خواهدبود .

ازسوی دیگر به نقل از گروه موسوم به دولت اسلامی عراق وشام گفته شده که یکی ازنزدیکان سردارقاسم سلیمانی که درعملیات ازادسازی منطقه جرف الصخر عراق به اسارت این گروه درامده درمکانی امن دراختیاراین گروه میباشد .ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار محرمانه (خفایاالاخبار)،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۸/۰۸ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

برداشت ازازادگان نیوز   

بند باز معرکه ، ای کاش به نیات درونی لوطیان نالوطی

صحنه گردانان معرکه نیز توجهی می کردیادامه مطلب


نوع مطلب : وبلاگستان،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۸/۰۶ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

 

یکشنبه 4 آبان1393 ساعت: 14:54 توسط:رضا
انتخابات نزدیک است ونیاز به پول های کلان برای تبلیغات ،
بعد از انتخابات اگر چیزی از مینو مانده باشد بین آزادگان تخس می شود ،
نمی دانم چرا آزادگان دل نگرانند ،اصلا نگران نباشید اگر این دنیا حقتان را نگرفتید آن دنیا که هست یقه مادامیون را بگیرید البته بعید می دانم آنجا هم حوصله داشته باشیم .از خداوند بزرگ چند درخواست کوچک دارم اول اینکه :از شرکت های قاسم مینو احرار و...............تحقیق وتفحص شود که چه کسانی پشت پرده این بخور بخورا هستند دوم اینکه این 100ایثارگری که به اسم ایثارگران به مجلس رفتند وهیچ کاری برای ایثارگران نکردند وفقط به فکر جیب های گشاد خودشان بودند ،دیگر رای نیاورندوووو
واز عزیزانی که نگران آبرو وحیثیت آزادگانند امثال حاج احدی وحاج سلطانی وحاج مازندرانی که مخالف تجمع وحق طلبی دیگر آزاده ها هستند ،
راهکار وبرنامه عملی خود را بیان کنند که چه برنامه ای دارند برای احقاق حق آزادگان .
آیا اگر آزادگان 20سال دیگر هم سکوت کنند ،مدیران شرکتها کاری برای آزادگان می کنند یا نه ؟

حاج آقا ما منتظر جواب وراهکارتان هستیم.
در وبلاگ آزاده نیوز گذاشتم چون میدانم تایید نمی شود فکر می کنم این سوال خیلی از آزادگان است.میدانم تایید نمی کنی چندین بار برای شما از حاج آقا مجلس نشین که به یمن ثروت بی صاحب آزادگان بر آن چنبره زده وبه هیچ نحوی از خر مراد پیاده نمی شود چون با اسم برادر مرحومش ب همه جا رسید و الان داعیه ریاست مجلس را دارد .بار قبل هم به شما گفتم که از منابع مالی مینو استفاده می کند وفرضا برای استان همدان ؛برای 30کاندید حمایت مالی ومعنوی می کند وبعد از برد حالا آن تعداد که در سراسر کشور بودند زیر دست این حاجی کار میکنند ومیشود معاون اول وحالا برای ریاست خیز برداشته وامثال شما که یقین دارم باهوش هستی وهیچ حرف بدون سندی را قبول نمی کنی ،پس لطفا تحقیق کن .کل نمایندگان وابسته ب احزاب هستند حالا کی هزینه های میلیاردی تبلیغات انتخابات را فراهم می کند ؟از همین شرکت های آزادگان بینوا .شنیده ای که شکایت پیامبر ب خدا کردن است آیا فایده ای دارد؟من مطمئنم اگر ب گوش حضرت آقا برسد اقدام عاجل می کند.تمام روسای مینو وقاسم واحرار وموسسه پیام پشتشان ب این حاجی گرم است

حکایت: مطالب فوق تنها نظر این کاربرمحترم بوده که بدون هیچگونه تغییری منتشر گردید .همچنین خودرامتعهد میدانیم کسانیکه ازانها نام برده شده درصورت اعتراض نظرشان رامنعکس کنیم ادامه مطلب


نوع مطلب : نگاه شما :نظرات کاربران،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۸/۰۶ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

اولش شنیدم هرکه عربی بلدباشه جاش توبهشته .رفتم عربی یادگرفتم حتی لهجه های مختلف رو..برای محکم کاری که دبه نکنند فردایکی لبنانی حرف بزنه دومی یمنی....خیلی هم خوشحال بودم....

اماوقتی عربی یادگرفتم رسیدم به این جمله یاحدیث که اکثر اهل الجنه البلهاء(بیشتریاهل بهشت ازابلهان هستند)..تازه فهمیدم باید ازاولش یه وبلاگ میزدم ..خلاص..

ولی خوب که فکرمیکنم میبینم بهشت انجوریکه شنیدم هم جالب نیست.اولا  124هزارپیغمبر تویک مکان با مریدانشان ..دویما .ممکنه ادیسون وگرام ...ملا عمر هم دراونجا باشند بایه عالمه انتحاری ودخترجهادنکاحی که موی دماغ حوریا بشن.سوما: این ادمیکه باخوردن یه استکان ارق عربده میکشه .وقتی پارچ پارچ عرق ازجویهای روان بهشت سربکشه  دومیلیون حوری براش روسی تانگو وعربی برقصند  چه که نمیکند ؟ بقیه گزینه هاروخودتون فکرکنید ....جهنم که ....اه خدای من نمیتونم فکرشوبکنم که اگه برم اونجا چه کسائی روخواهم دید پس بخاطر اینکه نه اهل بهشت برنجند ونه اهل جهنم شرمنده بشوند .خدایا من چیزدیگری غیرازبهشت وجهنمت رامیخواهم ..ادامه مطلب


نوع مطلب : شعر طنز وحکایت:عزیزالله جهانتیغ،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۸/۰۲ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

حکایت الله خان .همان سخنگوی صومعه سخنرانی فردای شیخ درجمع مریدان که پشت درهای بسته اجراخواهدشد راچنین فاش کرد که ای مریدان صومعه اطراف اوکراین :

مدتی است دیگر دستم به قلم نمیرود .اینکه مشکل ازقلم است یادستم بماند ولی  هرگاه موضوع مهمی رامیخواهم بنویسم ناگهان دستم دهانم راگازمیگرد...ازاین روترجیح میدهم سکوت کنم ..

اودرادامه علت برپائی مراسم فردا درپشت درهای بسته راتهدید  جدائی طلبان کوبانی درحمله باموادشدیدالاحتراق جدیدی بنام اسیدغنی شده که احتمالا جایگزین سلاحهای استراتژیکی چون بمب اتمی شود  دانست وخاطرنشان کرد که امروزدرچندکشورخارجه واحتمالا ولایات تابعه درضدیت با این عمل شنیع این عده قلیل که احتمالا الت غرب وانگلیس برای فشاربرملت شریف هستند برپاشد .که بدلیل تحریمهای ظالمانه امریکا سیمای صومعه نتوانست ان راپخش کندادامه مطلب


نوع مطلب : شعر طنز وحکایت:عزیزالله جهانتیغ،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۸/۰۲ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

بیست وچندسال ازاتمام فیزیکی جنگ ایران وعراق میگذرد.ودردهمچنان بردرمندان امروز یاهمان رزمندگان دیروز مستولی است .البته جنگ نعمات ونغماتی هم داشته .بااتش بس برای سیاسیون جنگ خاتمه یافت ولی برای کهنه سزبازان تازه زخمهاسربازکرد.مسیرجاده قدس هم عوض شد .ولی جاده کربلا باسازی.....

تازه 20 وچندسال بعدجنگ ازجنگ برگشتگان متوجه شدند که میراثی دارند یاداشته اند که دراین مدت دردستان پاک عده ای ازهم نوعانشان باصلوات حلق به حلق میشده ....خب امدند مردانه کمی تاقسمتی ازته مانده رااحیاء کردند..که هنوزچون هاله نور دورسرشان میچرخد وگویاقصد نشستن ندارد ...

اما این میراث که سهامی است که به جد عادلانه وبالتساوی بین همه تقسیم شده چنان همگان رامشغول ومشعوف وغم زده کرده است که تمام غمهای دیگر ازدرمان ومعیشت وبهداشت را یکجا درشلمچه به خاک سپرده وهمه اویزان تمبان مبارک خودکفائی شده اند عده ای برای اینکه نانشان را ازغاصب بگیرند وعده ای برای اینکه تکه نانی را ازدست ندهند .لیکن دانسته یاندانسته همه به این تمبان پوسیده وجرخورده اویزانند تا مابقی ماجرا رافراموش کنند .وچنان زجزخوانی کرده ابرو وحیثیت همدیگرراجرمیدهندکه گویا ابلیس راتکه پاره میکنند ..وقتی باخودم فکرمیکنم میبینم عجب دستاویزی بود این تمبان .که دست 45000ادم رابه خوداویزان دارد واب ازاب تکان نمیخورد ...................................اری خودکفائی رامیگویم..........ادامه مطلب


نوع مطلب : نوشته های مدیروبلاگ (عزیزالله جهانتیغ)،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۸/۰۱ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон
مدتهابودکه ارزوی دیدن اصفهان وسی وسه پل راداشتم

اما بااینکه نه زنم ونه زیبارولقایش رابه عطای گندم نمایان جوفروش یا اب مئابان اسید پاش بخشیدم

  عزیزالله جهانتیغ                             برولاف نزن

اصفهان نصف جهان است ؟برولاف نزن            جای  رندان جهان است ؟  برولاف   نزن

ان جماعت  که زند برگل   رویت  تیزاب            کیششان کیش خران است برولاف نزنادامه مطلب


نوع مطلب : شعر طنز وحکایت:عزیزالله جهانتیغ،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۸/۰۱ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

ابوقیس :سخنگوی  والی صومعه شامات به حکایت گفت :

مدتی است که سپاه پاسداران ودولت فخیمه اصراردارند که به اهل غزه پول بدهند که برای ماجراجوئی بعدی خانه سازی وموشک سازی کنند یاشاید این پول رابرای کشتن مسلمین درسوریه وعراق لبنان به دوستان تکفیری خائن مشعل بفرستند ...وازطرفی یکسال است که به لبنان التماس میکنند که هبه (هدیه)ملیاردی ایران درغالب سلاح رابپذیرند .لیکن برادران عرب ما برخلاف ما ایرانیان نه تنها دندان اسب پیشکش رامشمارند که به دندانها ایرادهم میگیرند .ویکسالی میشود که برای پذیرش این هدیه نازوکرشمه عربی میفروشند وماخریداریم .

شایعات چنان مینماید که وزیر دفاع لبنان به ایران امده تاشرط وشروطش زابرای پذیرش این هدیه به مقامات اعلام کند .

اما چنانچه وبلاگهای کهنه سربازان جنگ تحمیلی رامرور کنید چنین مینماید که فرماندهان بزرگوار سپاه بیست وپنج سال بعدازجنگ هنوزنتوانسته اند کمترین خواسته نیروهائی که روزی برای جان دادن درراه مملکت ازهم سبقت گرفته وهیچ مزدی هم طلب نمیکردند رابراورده سازند .وهرروز نه تنها باری ازدوش کهنه سربازی برمیدارند که باتفاسیر وتوجیهات خاص نیشتر به زخم کسانی میزنند که قدرت ومکنت ودرجه های انچنانی خودرامدیونشان هستند .وگرچه علاقه وافر به ماده ها مشهوداست امادرخم وپیچ دوماده 13و190 هنوز شیرمردی رانیافته ایم که تکلیف این دوماده راروشن کند .درحالی که دراسلام هرمردی حق سامان دادن به امور 4ماده رادارد

ازاین رو این امثال معروف قدیمی را تا اطلاع ثانوی بدین شکل اصلاح میکنیم .خداکند برادران بادولت اصلاحات اشتباهمان نگیرند .:1-بوقلمون فلسطینی ازصدشترمرغ ایرانی ارزشمندتراست

2-دندان اسب پیشکش راخوب بشمارید هزینه دندان پزشکی خیلی بالاست گرچه دیگرکسی به شما حاضرنباشد الاغی هدیه کند --3چراغی که به مسجدرواست به خانه حرام است .وقس علی هذاادامه مطلب


نوع مطلب : شعر طنز وحکایت:عزیزالله جهانتیغ،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۳۰ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

روزگاری بود که دراین مملکت خیلی چیزهارومیشد فهمید گرچه نمیشد خیلی چیزهارافهموند .ولی متاسفانه کاربجائی رسیده که نه دیگه میشه چیزی رافهمید ونه میشه چیزی روفهموند .درقدیم الایام نه بسیاردور درمملکت ما زنان ارزش والائی داشتند واین موضوع رابسیاری ازمردان میفهمیدند .چه قبل ازانقلاب که برخی بزورحکومت بی حجاب شدند وچه بعدازانقلاب که همه باز به همان روش باحجاب شدند عفاف هم جایگاه خودراداشت  .اما هم مردان وهم زنان مادرچرخش روزگار نفهمیدندکه چگونه بااینکه دیگرمردان شلوارک پوش نبودند وزنان جوراب ودامن پوش عفاف کجا رفت ؟.واین موضوعی ایست که دیگرامروزنه کسی میفهمد ونه میفهماند .بسیارمتاسفیم که برسروروی بانوان ایرانی مردان هم کیش وهم وطنش اسید بجای گل ونقل ونبات میپاشند ......واین یکی ازهمان دردهایی ایست که نه میشود فهمید ونه میشود فهماندادامه مطلب


نوع مطلب : نوشته های مدیروبلاگ (عزیزالله جهانتیغ)،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۳۰ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон
عزیزلله جهانتیغ                      بازدمرهستی خر

 

باما زچه روباز  درشتی ای  خر                          باعرعر خود مرا بکشتی ای خر

 

هرچند که مشغول نصحیت توام                         انگارنه انگار؟ دمرهستی ای خرادامه مطلب


نوع مطلب : شعر طنز وحکایت:عزیزالله جهانتیغ،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۹ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон
از درد سخن گفتن و از درد شنیدن            با مردم بی درد ندانی که چه سخت است ؟ادامه مطلب


نوع مطلب : شوخی وطنز وکلمیناتور+پنداموز،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۹ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон
باعرض پوزش ماپیشتراز جناب حبانه خواهش کردیم رخ نمایی کند ..ولی؟؟

درگیروویر مشکلات عدیده یک قشرخاص افرادخاصی وارد گودشده وهی فریادمیزنند مورچه فیلو خفش کن ....ماپیشترحداقل یک نمونه ازاین وبلاگهای مریض رامعرفی وساقط کردیم .

باتمام احترامی که برای وبلاگ وزین حبانه قائلم :اما اخوی؟ ابجی؟ این کوزه یاهمان حبانه راخوب وارسی کردیم .سوراخش (درب)رانیافتیم .وازاین رو حبانه وکوزه بی سر چه افاده ای میکند ؟

اینکه برخی باهرتفکری بخواهند ازغفلت یاتشنگی عده ای تحت هرمسمی درسایه استفاده یاسوء استفاده کنند موردتایید نیست .ولوکلامشان دلنشین باشد.

لذاحکایت پیشنهادمیکند :به یابنده مشخصات کاتب شجاع وفهیم میخانه ببخشید حبانه یک یخچال سای بای سات هدیه میکند .ودرصورت ادامه به شکل موجود دوکارممکن است انجام دهیم که بموقع اعلام میکنیم .ادامه مطلب


نوع مطلب : شعر طنز وحکایت:عزیزالله جهانتیغ،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۹ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

شهید نورعلی شوشتری در قسمتی از وصیت‌نامه‌اش می‌گوید: دیروز از هر چه بود گذشتیم، امروز از هر چه بودیم گذشتیم. آنجا پشت خاکریز بودیم و اینجا در پناه میز. دیروز دنبال گمنامی بودیم و امروز مواظبیم ناممان گم نشود.

 ادامه مطلب


نوع مطلب : شوخی وطنز وکلمیناتور+پنداموز،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۹ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон
روزی پادشاهی در یک شب زمستانی در کاخ خود قدم میزد .نگهبانی را دید . از او پرسید سردت نیست ؟ نگهبان پاسخ داد :((عادت دارم)). شاه گفت می گویم برایت لباس گرم بیارند. شاه فراموش کرد . روز بعد جنازه ی نگهبان را پیدا کردند که روی دیوار نوشته بود:((من به سرما عادت داشتم امید به لباس گرمت مرا از پادراورد)).ادامه مطلب


نوع مطلب : شوخی وطنز وکلمیناتور+پنداموز،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۹ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон
چو کردى با کلوخ انداز پیکار

 

سر خود را به نادانى شکستى

 

چو تیر انداختى بر روى دشمن

 

چنین دان کاندر آماجش نشستىادامه مطلب


نوع مطلب : شعر پارسی،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۹ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

جنگ ضدداعش وکشمکشهای منطقه ومعاهدات بین المللی

مقاله ای از الرای الیوم ترجمه :عزیزالله جهانتیغ

اولا در2006/6/16یعنی چندسال پیشتر ازجنگ داخلی درسوریه ایران وسوریه معاهده نظامی مشترکی را امضاء کردند که درصورت نیازبه ایران اجازه میدهد که نیروی نظامی دردفاع ازسوریه به این کشوردردفاع ازان اعزام کند خواه کشورمهاجم ترکیه باشد یاهرکشوردیگری .در2014/9/27اردوقان رئیس جمهورترکیه گفت :که ترکیه برای ایجادیک منطقه منزوعه وپروازممنوع درخاک سوریه تلاش میکند تافراریهای سوری رادران اسکان دهد وهمچنین معتقدبودکه حملات هوائی برای نابودی داعش کافی نیست واعلام امادگی کردتاباگسیل نیروی زمینی به سقوط دولت اسد که بزعم وی فاقدمشروعیت است کمک کند.

 ادامه مطلب


نوع مطلب : صحف عربیه.عبر یه . عیون عربیه.اسرائیلیه،
برچسب ها : بیداری اسلامی، بهارعربی،
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۹ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

جکایت:القدس العربی -ترجمه عزیزالله جهانتیغ

سایت عرب زبان القدس العربی به نقل ازیک مقام داعش که باخبرنگاراین سایت دراردن دیدارکرده ونخواسته نامش فاش شود نوشت :که حملات هوائی امریکادر15 روزگذشته تنهابه مرگ80 جنگجوی این گروه منجرشده وامارواخبار اعلام شده ازسوی ائتلاف درموردتلفات داعش دروغ است .وی اضافه کرد که درحال حاضراین گروه بالغ بر120هزارنیرو دارد .درمورد اهداف اینده داعش نیزگفته شده که اردن هدف اتی داعش نیست  زیرا60درصداردنیها طرفدارداعش هستند.وی درادامه اضافه کردکه هدف بعدی داعش عربستان میباشد .ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبارمتفرقه،
برچسب ها : بیداری اسلامی، بهارعربی،
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۹ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

داعش بهتر است یا اسیدپاش؟

طنز روز
به گزارش شریان نیوز به نقل از ایسنا،

1- یک داعشی اول قربانی‌اش را دستگیر کرده، سپس سر فرصت، چند دوره توجیهی برایش می گذارد تا او را برای مردن متقاعد کند، معمولا هم قربانیان با موفقیت این دوره‌ها را سپری می‌کنند. نشان به آن نشان که قربانیان قبل از بریده شدن سرشان مانند یک نامزد انتخاباتی به‌قدری زیبا ابعاد مختلف اهدای سرشان را تشریح می‌کنند که هر انسانی پس از شنیدن این اظهارات بلافاصله متاسف می‌شود که چرا این سر، زودتر از این‌ها بریده نشده! ...اما اسیدپاش ترجیح می‌دهد از اصل غافلگیری استفاده کند. به همین خاطر هم به قربانیش اجازه استفاده از چنین تریبونی را نمی‌دهد و قربانی هم به‌ناچار، بدون آنکه دلایل سوختن سر و صورتش را به دیگران توضیح دهد، راهی بیمارستان می‌شود.

2- یک داعشی به توضیحات قربانی‌اش بسنده نمی‌کند. در این مورد او خودش هم دست به کار شده و با سعه صدر مطالب قابل تعمقی را به آن می‌افزاید. چرا که همواره احساس می‌کند نکته‌ای ناگفته می‌تواند باعث سوء تفاهم دیگران شده، در نتیجه آن‌ها را سردر گم کند... اما برای اسیدپاش نه سوء تفاهم دیگران مهم است و نه سردرگمی آن‌ها. اسیدپاش خیلی دوست ندارد در مورد کارش صحبت کند، چون معتقد است: به عمل کار برآید به سخن‌دانی نیست.

3- شعار یک داعشی این است: مرغ همسایه غاز است. به همین خاطر هم معمولا سر مسیحیان خارجی را می‌برد... اما شعار اسیدپاش این است: چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است. بنابراین ترجیح می‌دهد هموطن - به شکل دقیق‌تر کلمه، همشهری - خودش را بچزاند.

4- یک داعشی معتقد است: کار را آن کرد که تمام کرد. به همین خاطر هم معطلش نمی‌کند و سر قربانی‌اش را در جیک ثانیه بیخ تا بیخ می‌برد... اما یک اسیدپاش عاشق پایان‌های معلق است. به همین خاطر هم کاری می‌کند که صاحب سر و صورت سوخته روزی صدبار به مرگش راضی شود و باز هم نمیرد... و این هیجان کج‌دار و مریز تا آخر داستان به شکل الاکلنگی ادامه خواهد داشت.

5- داعشی و قربانیان داعش با یونیفرم مخصوص و به رنگ‌های مشکی و نارنجی متحدالشکل سر کارشان حاضر می‌شوند.... اما اسیدپاش معمولا حوصله این قرتی‌بازی‌ها را ندارد. یک اسیدپاش معتقد است: همه را عاقبت در یک قبر خواهند گذاشت و بعد از گذاشتن هم، خاک گل کوزه‌گران خواهند شد؛ چه یونیفرم داشته باشند، چه نداشته باشند. بنابراین اسیدپاش وقتش را برای تهیه لباس کار مناسب تلف نکرده و آن‌را صرف امور مهمتری می‌کند.

6- داعشی پررو و اهل جار و جنجال جویای نام است و البته عاشق فیلم و انتشار آن در فضای مجازی... اما اسیدپاش ماخوذ به حیا و خجالتی است. وقتی کارش را کرد، دستپاچه می‌شود و فرار می‌کند. از این رو به اسیدپاش، تروریست گمنام هم می‌گویند.

در پایان متذکر می‌شویم به‌رغم این تفاوت‌ها، داعش و اسیدپاش در یک زمینه مشترکند:

نه نیروی ائتلاف می‌تواند داعش را دستگیر کند و نه نیروی ا...ی (این بخش به‌دلیل مشکلات فنی پس از پخش، درست تایپ نشده است، مدیونید اگر گمتن کنید طنز طنزنویس ما سانشور شده است) می‌تواند اسیدپاش را...

حکایت:داعش به چندزبان کارش راتوجیه میکند که قابل ترجمه به صدها زبان است .اما اسیدپاش ها ظاهرا لال هستند چون کسی صدایشان رانخواهد شنید .لذا سازمان بهزیستی ومدارس استثنائی برای تفهیم خواستمان وگفتمان اسید پاشان به ملت کمک کنند.

برای برخورد باداعش ائتلاف جهانی تشکیل میشود .لطفا یک کنفرانس مطبوعاتی هم برای اسیدپاشان بگذارید ..

داعش برای قتل وایجادرعب ووحشت توجیه دینی دارد .اسید پاش چطور؟

داعش درجنایاتش حامیان منطقه ای وفرامنطقه ای دارد .ایا اسید پاش هم چنین است ؟

یک داعشی دستمزد روزانه اش یک میلون تومان است. دستمزد اسیدپاش چقدراست؟

نیروهای داعش اکثرا سرخورده بیسواد وجاهل به دین هستند .اسید پاش چطور؟ادامه مطلب


نوع مطلب : شوخی وطنز وکلمیناتور+پنداموز،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۹ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

ادب مرد به زانجمن است

ازپدیده های عجیب وغریب سال 93شقه شقه شدن فرهنگ ایثاربدست پیرغلامان مدعی این عرصه بود .

گویا همه این عزیزان فراموش کرده اند که دیگربامدادنمینویسند که اگرجائی راغلط نوشتند بلافاصله باپاک کن پاک کرده واصلاحش کنند .دیگردردفتر وکاغذ نمینویسند که سالها بعد بدستان دیگران بیفتد .بلکه دارند درفضائی مینویسند که بلافاصله دراختیارمیلونهانفر موافق ومخالف قرارمیگیرد .واگرخدای نکرده اشتباه کرده باشند جبران ان بسیارسخت ازنشر است .

بسیارجالب است که عده ای پرده دری میکنند .فحاشی وبددهنی میکنند .ابرو حراج میکنند .همایش ونمایش بپا میکنند .گربه میرقصانند .خودراوصی ووکیل یک شریحه خاص جامعه میدانند .بنامشان سخن میگویند وبه نمایندگیشان بدیدار اکابرمیروند وفخرمیفروشند .مکه میروند مکه رفتنشان رابه رخ دیگران میکشند .کربلا میروند ازدیگران طلبکارمیشوند .هتل هویزه میروند منت برسردیگران میگذارند .بیمارستان میروند همه رابه بادکتک وناسزامیگیرند .وخلاصه خودرانماینده تام الاختیارخدادرروی زمین میدانند اما این حق رابرای هیچکس دیگر ازهم کیشان خود قائل نیستند .وچه زیبا فرموده بود شیخ صومعه به ان شاگرد بازیگوش یا باهوش که :منکه میگم ل تونگو ل  توبگو ل .

برادر؟مومن ؟حاجی؟سردار؟جوکر ؟:

خرما نتوان خورد ازاین نخل که کشتی         دیبا نتوان بافت ازاین پشم که رشتیادامه مطلب


نوع مطلب : نوشته های مدیروبلاگ (عزیزالله جهانتیغ)،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۸ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

Дар зиндаге ҳақеқат ҳоеӣст ки мешавад фаҳмед аммо намишавад фаҳмондادامه مطلب


نوع مطلب : Чарху фалак،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۸ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон
درباره وبلاگ
ازدیو وددملولم وانسانم ارزوست
ҳарфҳо дорам аммо бизанами ёо низанами

؟!бо тум бо ту худоро !бизанами ёо низанами ؟нзнм

ҳамин ҳарфи дилам аст ки дӯст

чӣ кунами ? ҳарфи диламро бизанами ёо низанами
***************************
даври гардӯн гар ду рӯзи бар мурода мо нагашт

доиман яексон набошд холе даврон ғам махур
موضوعات
برچسبها
Flying Icon
Flag Counter