حکایه -حکایت-ҳикоят
المدونه الخاصه لعزیزالله جهانتیغ Виблоги шахси азиз аллоҳ ҷаҳонтеқ

جکایت:القدس العربی -ترجمه عزیزالله جهانتیغ

سایت عرب زبان القدس العربی به نقل ازیک مقام داعش که باخبرنگاراین سایت دراردن دیدارکرده ونخواسته نامش فاش شود نوشت :که حملات هوائی امریکادر15 روزگذشته تنهابه مرگ80 جنگجوی این گروه منجرشده وامارواخبار اعلام شده ازسوی ائتلاف درموردتلفات داعش دروغ است .وی اضافه کرد که درحال حاضراین گروه بالغ بر120هزارنیرو دارد .درمورد اهداف اینده داعش نیزگفته شده که اردن هدف اتی داعش نیست  زیرا60درصداردنیها طرفدارداعش هستند.وی درادامه اضافه کردکه هدف بعدی داعش عربستان میباشد .ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبارمتفرقه،
برچسب ها : بیداری اسلامی، بهارعربی،
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۹ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

داعش بهتر است یا اسیدپاش؟

طنز روز
به گزارش شریان نیوز به نقل از ایسنا،

1- یک داعشی اول قربانی‌اش را دستگیر کرده، سپس سر فرصت، چند دوره توجیهی برایش می گذارد تا او را برای مردن متقاعد کند، معمولا هم قربانیان با موفقیت این دوره‌ها را سپری می‌کنند. نشان به آن نشان که قربانیان قبل از بریده شدن سرشان مانند یک نامزد انتخاباتی به‌قدری زیبا ابعاد مختلف اهدای سرشان را تشریح می‌کنند که هر انسانی پس از شنیدن این اظهارات بلافاصله متاسف می‌شود که چرا این سر، زودتر از این‌ها بریده نشده! ...اما اسیدپاش ترجیح می‌دهد از اصل غافلگیری استفاده کند. به همین خاطر هم به قربانیش اجازه استفاده از چنین تریبونی را نمی‌دهد و قربانی هم به‌ناچار، بدون آنکه دلایل سوختن سر و صورتش را به دیگران توضیح دهد، راهی بیمارستان می‌شود.

2- یک داعشی به توضیحات قربانی‌اش بسنده نمی‌کند. در این مورد او خودش هم دست به کار شده و با سعه صدر مطالب قابل تعمقی را به آن می‌افزاید. چرا که همواره احساس می‌کند نکته‌ای ناگفته می‌تواند باعث سوء تفاهم دیگران شده، در نتیجه آن‌ها را سردر گم کند... اما برای اسیدپاش نه سوء تفاهم دیگران مهم است و نه سردرگمی آن‌ها. اسیدپاش خیلی دوست ندارد در مورد کارش صحبت کند، چون معتقد است: به عمل کار برآید به سخن‌دانی نیست.

3- شعار یک داعشی این است: مرغ همسایه غاز است. به همین خاطر هم معمولا سر مسیحیان خارجی را می‌برد... اما شعار اسیدپاش این است: چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است. بنابراین ترجیح می‌دهد هموطن - به شکل دقیق‌تر کلمه، همشهری - خودش را بچزاند.

4- یک داعشی معتقد است: کار را آن کرد که تمام کرد. به همین خاطر هم معطلش نمی‌کند و سر قربانی‌اش را در جیک ثانیه بیخ تا بیخ می‌برد... اما یک اسیدپاش عاشق پایان‌های معلق است. به همین خاطر هم کاری می‌کند که صاحب سر و صورت سوخته روزی صدبار به مرگش راضی شود و باز هم نمیرد... و این هیجان کج‌دار و مریز تا آخر داستان به شکل الاکلنگی ادامه خواهد داشت.

5- داعشی و قربانیان داعش با یونیفرم مخصوص و به رنگ‌های مشکی و نارنجی متحدالشکل سر کارشان حاضر می‌شوند.... اما اسیدپاش معمولا حوصله این قرتی‌بازی‌ها را ندارد. یک اسیدپاش معتقد است: همه را عاقبت در یک قبر خواهند گذاشت و بعد از گذاشتن هم، خاک گل کوزه‌گران خواهند شد؛ چه یونیفرم داشته باشند، چه نداشته باشند. بنابراین اسیدپاش وقتش را برای تهیه لباس کار مناسب تلف نکرده و آن‌را صرف امور مهمتری می‌کند.

6- داعشی پررو و اهل جار و جنجال جویای نام است و البته عاشق فیلم و انتشار آن در فضای مجازی... اما اسیدپاش ماخوذ به حیا و خجالتی است. وقتی کارش را کرد، دستپاچه می‌شود و فرار می‌کند. از این رو به اسیدپاش، تروریست گمنام هم می‌گویند.

در پایان متذکر می‌شویم به‌رغم این تفاوت‌ها، داعش و اسیدپاش در یک زمینه مشترکند:

نه نیروی ائتلاف می‌تواند داعش را دستگیر کند و نه نیروی ا...ی (این بخش به‌دلیل مشکلات فنی پس از پخش، درست تایپ نشده است، مدیونید اگر گمتن کنید طنز طنزنویس ما سانشور شده است) می‌تواند اسیدپاش را...

حکایت:داعش به چندزبان کارش راتوجیه میکند که قابل ترجمه به صدها زبان است .اما اسیدپاش ها ظاهرا لال هستند چون کسی صدایشان رانخواهد شنید .لذا سازمان بهزیستی ومدارس استثنائی برای تفهیم خواستمان وگفتمان اسید پاشان به ملت کمک کنند.

برای برخورد باداعش ائتلاف جهانی تشکیل میشود .لطفا یک کنفرانس مطبوعاتی هم برای اسیدپاشان بگذارید ..

داعش برای قتل وایجادرعب ووحشت توجیه دینی دارد .اسید پاش چطور؟

داعش درجنایاتش حامیان منطقه ای وفرامنطقه ای دارد .ایا اسید پاش هم چنین است ؟

یک داعشی دستمزد روزانه اش یک میلون تومان است. دستمزد اسیدپاش چقدراست؟

نیروهای داعش اکثرا سرخورده بیسواد وجاهل به دین هستند .اسید پاش چطور؟ادامه مطلب


نوع مطلب : شوخی وطنز وکلمیناتور+پنداموز،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۹ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

ادب مرد به زانجمن است

ازپدیده های عجیب وغریب سال 93شقه شقه شدن فرهنگ ایثاربدست پیرغلامان مدعی این عرصه بود .

گویا همه این عزیزان فراموش کرده اند که دیگربامدادنمینویسند که اگرجائی راغلط نوشتند بلافاصله باپاک کن پاک کرده واصلاحش کنند .دیگردردفتر وکاغذ نمینویسند که سالها بعد بدستان دیگران بیفتد .بلکه دارند درفضائی مینویسند که بلافاصله دراختیارمیلونهانفر موافق ومخالف قرارمیگیرد .واگرخدای نکرده اشتباه کرده باشند جبران ان بسیارسخت ازنشر است .

بسیارجالب است که عده ای پرده دری میکنند .فحاشی وبددهنی میکنند .ابرو حراج میکنند .همایش ونمایش بپا میکنند .گربه میرقصانند .خودراوصی ووکیل یک شریحه خاص جامعه میدانند .بنامشان سخن میگویند وبه نمایندگیشان بدیدار اکابرمیروند وفخرمیفروشند .مکه میروند مکه رفتنشان رابه رخ دیگران میکشند .کربلا میروند ازدیگران طلبکارمیشوند .هتل هویزه میروند منت برسردیگران میگذارند .بیمارستان میروند همه رابه بادکتک وناسزامیگیرند .وخلاصه خودرانماینده تام الاختیارخدادرروی زمین میدانند اما این حق رابرای هیچکس دیگر ازهم کیشان خود قائل نیستند .وچه زیبا فرموده بود شیخ صومعه به ان شاگرد بازیگوش یا باهوش که :منکه میگم ل تونگو ل  توبگو ل .

برادر؟مومن ؟حاجی؟سردار؟جوکر ؟:

خرما نتوان خورد ازاین نخل که کشتی         دیبا نتوان بافت ازاین پشم که رشتیادامه مطلب


نوع مطلب : نوشته های مدیروبلاگ (عزیزالله جهانتیغ)،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۸ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

Дар зиндаге ҳақеқат ҳоеӣст ки мешавад фаҳмед аммо намишавад фаҳмондادامه مطلب


نوع مطلب : Чарху фалак،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۸ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

Хуш бахт бошед

Ҳамон каси бошед ки  мехоҳед .агар дегарон онро дӯст

надоранд.бигузорид дӯст надошти бошанд

 

Ёдитон бошад

Хушбахте як интихоб аст

Зандиге розе нигаҳ доштан ҳамма нистادامه مطلب


نوع مطلب : Чарху фалак،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۸ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

اقای چ.رامیشناسید؟

شایعه شده که اقای .آ.گفته که یکی ازمدیران شرکتهای ایثارگری به اتهام اختلاس دستگیرشده .این منبع نام فرد مذکور را اقای .چ .ذکرکرد.

بانک مرکزی هم اعلام کردکه پرونده 6بانک متخلف روی میز بررسی است .وسئوالی که برای ما ایجادشد اینکه ایا موضوع کلاهبرداری بانک صادرات هم جزو این پرونده هاست یانه ؟ادامه مطلب


نوع مطلب : شایعه،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۷ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

چرادرمملکت امام زمان کسی پاسخگونیست ؟

درطول 6سال گذشته برای دومین بار بخش کوچکی ازاسنادکلاهبرداری بانک صادرات رامنتشرکردیم .به سازملن بازرسی بنیادشهید و....خودبانک صادرات رسما اعلام کردیم .اما هیچ کس پاسخی ندارد

حال یک باردیگراین توپ درزمین بنیادشهید وبانک مرکزی قراردارد .لطفا شوت کنید (پاسخ دهید )

1-وامهای بظاهر4درصدی ودرواقع 50 درصدی اشتباه وخودرائی بانک صادرات است یاسیاست دولت چنین بوده ؟

2-علت عدم توجه بانک صادرات به این رسوائی بزرگ وسکوت مسئولین بنیادشهید چیست ؟

3-ایا خانواده های معزز شهید ومجروحان ومعلولان (جانبازان)واسرای (ازادگان)جنگ تاریخ مصرفشان تمام شده که خونبهایشان به چندبرابر قیمت بازارازاد به خودشان فروخته میشود ؟

4-چه کسی مسئول پاسخگوئی درمملکت امام زمان است ؟لطفا ادرس بدید سئوال کنیم ؟ادامه مطلب


نوع مطلب : نوشته های مدیروبلاگ (عزیزالله جهانتیغ)،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۴ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

درحایکه مردان اطراف حوالی کوبانی برسرمنافع جنگ منطقه چانه میزنند .زنان کرد اسلحه دردست وباشعاریامرگ یاپیروزی با تمام قوا جلوی ویروس بیداری اسلامی یابهارعربی یافوضی الخلاقه تمام قد ایستاده اند تابه مردان ثابت کنند که تعریف جنس لطیف برای زنان درزمانی که قحط الرجال است چندان تعریف جالب وجامعی نیست

المقاتلات الكرديات في صفوف الحماية الشعبية (أرشيفية) (photo: )ادامه مطلب


نوع مطلب : کاریکاتور-عکس،
برچسب ها : بیماری اسلامی، ربیع العربی،
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۳ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

92942663540891887444_thumb38541354457025639651_thumb0996384666190956570694630854784055954233_thumb

سخنی با آزادگان و ادامه راه حق طلبانه 

آزادگان سرافراز میهن اسلامی ما ساکت ننشستیم و هنوز در اول راهیم و بورسی شدن کارخانجات مینو از نظر ما پایان کار نمی باشد و موارد بسیاری وجود دارد که برای برون رفت ازاین سکوت و رسیدن به اهداف حق خواهانه خودمان وجود تجمع جانانه که خواسته های صنفی آزادگان را برتاباند لازم و ضروری می باشد لذا آزادگان نیوز و وب سایت های همسو منتظر اجماع افکار عمومی آزادگان مبنی بر شفاف سازی بی قید و شرط و فروش تمامی اموال اسیر در چنگال موسسه پیام - شرکت خودکفایی آزادگان - شرکت های احرار می باشد که با همراهی خود آزادگان یکبار برای همیشه به موضوع معوقات و اموال پایان بدهیم .ادامه مطلب


نوع مطلب : وبلاگستان،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۰ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

لنگر انداخته در اسکله، کنگر خورده
این عقابی که مسیرش به کبوتر خورده

موج با شوق تو می آید و برمی گردد
متلاشی شده، بی حوصله و سرخورده

گاه یک صخره ی پنهان شده را رد کرده ست
گرچه هر بار به یک صخره ی دیگر خورده

بوسه ات سرخ ترین میوه ی فصل است انگار-
سیلی موج که بر گونه ی بندر خورده

«بد نگوییم به مهتاب اگر تب داریم»
هر که بد گفت به چشمان تو شکَّر خورده!

چشم تو معدن الماس ولی لبخندت-
سینه ی ترد اناری ست که خنجر خورده

غزلی گفته ام از گونه ی گل نازک تر
من بجز شعر چه گفتم که به تو برخورده!؟

 ادامه مطلب


نوع مطلب : شعر پارسی،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۲۰ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

حکایت الله خان سخنگوی صومعه هرات درپی گزارشات مردمی ازورودیک سگ خطرناک به فضای مجازی وپارس کردنهای مداوم که موجب تشویش کاربران شده  گفت :

پس ازتحقیقات جامع صومعه این سگ کوچک ودوست داشتنی ازنژاد شی بابا یا شیواوا میباشد که مدتی درقفس زندگی کرده وپس ازبدست اوردن ازادی نسبی تنهابه داشته های ذاتی خود فقط وفقط برپارس کردن به شیوه های مختلف تسلط داشته وگهگاهی بنا به وضعیت فیزیک جثه اش ازدورباباقلمون نیز تشابه داشته که ناشی ازخطای دید کاربران میباشد .وی درادامه اضافه کرد که افسار این سگ غوغاسالاردرنهان خانه شیخ صومعه موجودمیباشد وکاملا تحت کنترل است.

مریدان بدون توجه وتشویش  خاطر درفضای افتراضی یاهمان مجازی به گشت وگذار وکتابت پرداخته وبدون توجه به سگی که همواره درپشت سر زوزه میکشد مواظب جلوی روی بوده تا درصورت مواجه شدن بایک شیربه نبرد باان بپردازند .وی خاطرنشان ساخت :ازانجائیکه به حقوق حیوانات احترام میگذارد با هرگونه تصمیم شهرداریهای تابعه هرات باسگ کشی فعلا مخالف است .ادامه مطلب


نوع مطلب : شعر طنز وحکایت:عزیزالله جهانتیغ،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۹ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

حجت الاسلام آقایی معروف به «آخوند چینی»ادامه مطلب


نوع مطلب : کاریکاتور-عکس،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۶ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

ازادگان نیوز:

کارگروه منافع این منافع آزادگان ضمن رد این جلسات فرمایشی( انجمن وبلاگنویسان )  که سیاست کلی آن تبعیت از عده ی خاص وبرای منافع خاص می باشد آزاد اندیشی و به چالش کشاندن هرشخص و هر مقامی که منافع آزادگان را زیر سوال می برد برای خود محفوظ می داند و هرگز تسلیم تصمیمات ساختار شکنانه ی که حرکت جهادی آزادگان را زیر سوال ببرد نخواهد شد و بطور مستقل و همراه و همگام با آزادگان به حرکت خود تا حصول نتایچ قطعی ادامه خواهد داد. نکته اینکه موسسه پیام آزادگان در این آشفته بازار در کنار گروه مخالف ایستاده و خط دهی می کند .باید جوابگوی سوالاتی باشند که با سرمایه آزادگان تیشه به ریشه خود آزادگان می زند.

حکایت :تاانجاکه مارصدمیکنیم تمام این وبلاگهانوشته های یک یادونفر راکپی پیست میکنند که البته بازنشرادبی بهترازسرقت ادبی است ...اما تشکیل یک انجمن ؟؟باید ازوزیرارشادجویا شویم شاید ایشان برنامه ای دارند .خب حق هم دارند تمام مشاکل مادی ومعنوی وجسمی سروسامان داده شده مونده فقط چند وبلاگ وامونده که غیرفحاشی وبدخلقی بنام ازاده وایثارگر رسالت نوینی رابر دوش میکشند ..واقعا خسته نباشیدادامه مطلب


نوع مطلب : وبلاگستان،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۶ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

عجب مملکتی ماداریم بچه ملائکه محتاج هم داره ...

وبلاگ آزادگان به گزارش روابط عمومی خودکفایی، بازارچه ی خیریه ملائک در تاریخ ۱۶ تا ۱۸ مهر از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۰ شب در ورزشگاه شهدای قیطریه بر پا خواهد شد.

در این بازارچه که به میمنت ایام عید قربان تا عید غدیر خم و به همت موسسه خیریه ی ملائک برگزار میگردد، گروه صنعتی مینو همچون سالهای گذشته در اقدامی خداپسندانه محصولات خود را با راه اندازی غرفه های اختصاصی در محل برگزاری بازارچه به فروش میرساند.

گفتنی است تمام سود حاصل از این بازاچه برای سال تحصیلی جدید فرزندان ملائک صرف خواهد شد .

حکایت : یکی نیست به این اقایون بگه صدقه ازمال غیر شبهه دارد ؟ماکه نمیدونستیم بچه ملائکه هاهم محتاجند وبه ریش اسرای جنگ اویزون .....امامیدنستیم که  بچه های اسرای جنگ (ازادگان)به ریش کسی اویزون نیستند درحالیکه محتاج ترازهرمحتاجند  ....ای خداخیر ملائک دوست ....دمت گرمادامه مطلب


نوع مطلب : نوشته های مدیروبلاگ (عزیزالله جهانتیغ)، شعر طنز وحکایت:عزیزالله جهانتیغ،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۶ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон
  عزیزالله جهانتیغ           

               ازهرچه دکتراست دوباره دلم گرفته  است

دکترکجایی بیاکه دلم هم گرفته است               عیدامدودو شب شده چشمم نخفته است

 

بگذشته است دوسال ودکترنرفته ام                جان است و ترس جان که به دکتر نرفته است  ؟  

 


دارم تنی مریض  ودلی پرملال من                   دردی است بس عظیم که دردل نهفته  است

 

اعصاب وشیمیائی وترکش کدامیک                   ان درصدی است که بنیاد برایش نوشته است

 

گوید تمارض است نیستت مرضی                    دود  است لکه سیاه که درعکس سینه است

 

ایا شنیده ای که یکی دکتر وطبیب                    برده مریض خویش وبه باد  کتک  گرفته است   

 

جای دوا وقرص ویایک دو     امپول                     یک تیغ تیز  نشانش به گردن نشسته  است

 

بردست وپائی که بستند باغلش                      اثار ضرب و شتم بران  نقش  بسته   است

 

یارب دلار ویورو بازکی شود ارزان ؟                 کازهرچه دکتراست دوباره  دلم گرفته  استادامه مطلب


نوع مطلب : شعر طنز وحکایت:عزیزالله جهانتیغ،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۶ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

صحتلك(لا تــــروح) اتخيل اشلون

مثل صيحـــــت الميت عل يدفنون

آنة الخاطر الله وياك ضليت..
بعد شتريد مني لخاطر آلله

الميت لو كره يكره الدفان
شو دافني بيدك ما كرهتكادامه مطلب


نوع مطلب : شعر عامی عربی (اهوازی-عراقی)،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۶ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

دوکلمه بیشترنیست اما یک دنیا معانی وتفسیر دارد .هم نمونه های ملی وداخلی وهم نمونه های خارجی وبین المللی دارد .

                               مافقط بانمونه های بین المللی اشنائی داریم

1-درراستای جذف تحریمهای ظالمانه غرب ژنرال قذافی دستور داد یک هواپیمای مسافربری لیبیائی باجنگنده های لیبیائی سرنگون شود تا بعدا درمذاکرات بالا گناه این عمل زشت رابگردن غرب وبهانه تحریم کند .کارشناسان ورفتارشناسان به ان فشارازپائین گمانه زنی دربالا میگویند .

2-درحالیکه 40 کشور برای فشاربرداعش اعتلاف کرده اند .اما همه شواهدناشی ازفشاربرپائین جهت کسب مقاصد دربالاست .کوبانی سقوط کرد واحتمال سقوط بغدادهم ضعیف نیست .ترکیه وایران نظاره گرند .چون ایران مشارکت درجهادامریکا ضد داعش باقی ماندن اسد راشرط کرده واردوغان تنهابه شرط اسقاط بشاردرجنگ شرکت میکند .

کارشناسان کم عقل ازان بعنوان فشاربرپائین چانه  دربالا یادمیکنند .یادش بخیر

3-هواپیماهای ائتلاف اشتباها نیروهای بسیجی عراق رامورد هجوم وبمباران هوائی قراردادند ...واحتمال تکراراین اشتباهات درعراق وسوریه وجود دارد .

کارشناسان جرات ندارند دراین مورد خاص اظهارنظرکنند

4- با اینکه همه حکام منطقه ودرگیر در موضوع داعش پایبند به اخلاقیات ومبانی انسانی هستند .اما مردن وسربریده شدن مردان وجوانان وفروش زن ودختران سوری وعراقی رابه روسپی خانه ها به 5دلارتوسط خلیفه مسلمین رانمیبینند

کارشناس مزدور:حکام معتقدند خودنیزخلیفه اند محکومیت خلیفه توسط خلیفه ای دیگر جایزنیست .

نتیجه گیری اخلاقی: نتیجه گیری اخلاقی ندارد اما درطول تاریخ همواره این پدیده که فکرمیکنیم نو وجدید است وجود داشته .(همان فشارازپائین)

نتیجه مشهود :فعلا انکه هم برپائین وهم بربالا فشارمیدهد ابوبکر وداردسته اش هستند وچون برخی ازانها درغرب بزرگ شده اند وبرخلاف شرق که ازقدیم الایام فشاربرپائین رافقط بلد بودند.ظاهرا درغرب فشارازبالاهم مرسوم بوده وهست .

شیخ دکترالماسی :وبلاگنویس شاعروطنازمیگوید :

سوریه ، در آن نصف شبی یادت هست ؟ //   میخانه ، اطاق ِ عقبی یادت هست؟

هیهات ، به شعر پاکمان شک نکنید //        یعنی که بهار عربی یادت هست؟

حکایت :مرید شیخ اوکراینی

ترکیه و بغدا وین  یادت هست                         صرافی دلار !هزارتومن یادت هست

گفتم که بلاد عرب وبوی بهار ؟                         بیداری اسلام فشارعربی یادت هست                  ادامه مطلب


نوع مطلب : شعر طنز وحکایت:عزیزالله جهانتیغ،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۵ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон
مهمان وکارشناس افتخاری حکایت به مناسبت عیدقربان

لطفا سئوالات حقوق بشری خودرابامیهمان افتخاری ما درمیان بگذارید ..امامحترمانه

چرابرخی فکرمیکنند دیگران گوسفندند؟وخودشان چوپان؟

ایا ذبح شرعی انسانها نقض حقوق بشراست یانقض حقوق گوسفندان؟ادامه مطلب


نوع مطلب : شوخی وطنز وکلمیناتور+پنداموز،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۲ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

قابل توجه آزادگان عزیز سراسر کشور

و کلیه وبلاگنویسان بزرگوار

 در پی تماسهای مکرر و نظرات و سوالات عزیزان در خصوص (صندوق همیاری به وبلاگ آزادگان ولایتمدار) متعلق به جناب آقای میرانی ، به اطلاع میرساند این حرکت فقط نظر شخصی جناب میرانی میباشد و هیچگونه ارتباطی به کارگروه امین منافع آزادگان ندارد و این حرکت هیچگونه ارتباطی به شخص بنده (اژدر رحمانی ) و وبلاگ (رحمانی نیوز) نداشته و ندارد و حتی بنده شخصا این حرکت را تأیید نمیکنم ، چون بنده قصد دارم با خدای خودم معامله کنم اگر هدف خدمت باشد باید از جیب خودت خرج کنی و بدون منت باشد .. بنده افتخار میکنم برای عزیزان آزاده اطلاع رسانی و خدمت کنم و حتی پای هزینه میلیونی هم باشد ایستاده ام .

منبع رحمانی نیوز.ادامه مطلب


نوع مطلب : وبلاگستان،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۲ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۲ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

داستان جوان گناه کار و بخشش خداوند!

اى كه دنیا و آخرت از اوست، رحم كن به كسى كه نه دنیا دارد نه آخرت.

به گزارش حامیان ولایت:«ملا فتح‏اللَّه كاشانى» در تفسیر منهج الصادقین، و «آیت اللَّه كلباسى» دركتاب انیس اللیل نقل كرده ‏اند:
در زمان «مالك دینار» جوانى از زمره اهل معصیت و طغیان از دنیا رفت، مردم به خاطر آلودگى او جنازه‏اش را تجهیز نكردند، بلكه در مكان پستى و محلّ پر از زباله‏اى انداختند و رفتند.


شبانه در عالم رؤیا از جانب حق تعالى به مالك دینار گفتند: بدن بنده ما را بردارو پس از غسل و كفن در گورستان صالحان و پاكان دفن كن. عرضه داشت: او ازگروه فاسقان و بدكاران است، چگونه و با چه وسیله مقرّب درگاه احدیّت شد؟

 

جواب آمد: در وقت جان دادن با چشم گریان گفت: یا مَنْ لَهُ الدُّنیا وَ الآخِرَةُ إرْحَمْ مَن لَیْسَ لَهُ الدُّنیا وَ الآخرَةُ.

اى كه دنیا و آخرت از اوست، رحم كن به كسى كه نه دنیا دارد نه آخرت.

 

مالك،كدام دردمند به درگاه ما آمد كه دردش را درمان نكردیم؟ و كدام حاجتمند به پیشگاه ما نالید كه حاجتش را برنیاوردیم؟».ادامه مطلب


نوع مطلب : شوخی وطنز وکلمیناتور+پنداموز،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۲ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

شاعرنزارقبانی:ازنامه های عاشقانه

ترجمه:عزیزالله جهانتیغ

رسائلي إليكِ..

ليستْ مقاعد من القطيفة

تستريحين عليها..

إنّني لا أكتب إليكِ .. كي تستريحي

إنني أكتب إليكِ..

كي تحتضري معي..

وتموتي معي..

پیغام هایم به تو

چون صندلی های مخملی نیست

تابران ارام بگیری

من برایت پیغامی نمیقرستم که ارامش بگیری

من به توپیغام میدهم

تابامن به احتضاردرایی

وبامن بمیریادامه مطلب


نوع مطلب : قصائد الممنوعه +اشعار نزارقبانی+ترجمه فارسی،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۲ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон
 

دوستی واستادی دارم اهل مجازکه ساکن بوشهراست .وهمواره ماراشرمنده الطاف خویش .درپاسخ به احوالپرسی ان عزیز:

به لطف دعای شما هنوز نفس میکشیم شکر

هی زو ر میزنیم و درقفس میکشیم شکر

گر    واشود بشود گر  نشد نشداست

چون نیست افیون شیره انگورمیکشیم شکرادامه مطلب


نوع مطلب : شعر طنز وحکایت:عزیزالله جهانتیغ،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۲ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон
العيد جانا . ريشة فوزي مرسي (photo: )ادامه مطلب


نوع مطلب : کاریکاتور-عکس،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۱ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

 

كفانا نفاق!..
فما نفعه كل هذا العناق؟
ونحن انتهينا
وكل الحكايا التي قد حكينا
نفاقٌ ..
نفاق ..ادامه مطلب


نوع مطلب : قصائد الممنوعه +اشعار نزارقبانی+ترجمه فارسی،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۱ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

شیخ صومعه که ازسفری بابرکات فراوان به سلامت به صومعه مراجعت کرد بدرخواست مریدان به افاضه پرداخت وچنین فرمود 

که خودبه چشم خود دیده که دربرخی از دول غربیه وشرقیه مردم بابت تماشای تلوزیون پول پرداخت میکنند واگردوتا تلوزیون درخانه باشد هزینه دوبرابرمیشود .برای مشاهده وبلاگ ووبسایت هم همینطور.وقس علی هذا ..

فلذا شیخنا مقررفرموده وحکم کردندکه درگاه اطلاع رسانی شیخ من بعد حق ندارد اخبارصومعه را به رایگان دراختیارمریدان بگذارد .ازاین رومقررگردیده درسفربعدی یک حساب ارزی بنام شیخ افتتاح تامریدان ابونمان مشاهده وبلاگ رابه ان حساب واریزکنند ..وازانجاکه شیخ مطلع شده که مریدان ازپی اجرای ماده منحوس 13 جیبشان پرمیباشد .اندکی فکرکنند که شیخ هم دوسه وبلاگ (ببخشید)صومعه را ادراه میکند که هزینه دارد .

لذاتا صدورفتوی بعدی فعلا پول خودرادرهمان بانک بهمن که ماه تولد شیخ هم میباشد به سوگواری بگذارند.......گفته شده که فی الحال زبان مریدان بند امد ........................اما باید منتظرماند

تعرفه :دیدن عکس شیخ =معادل 5 یورو به صندوق صدقات

خواندن پستهای شیخ =معادل 10یوروفاتحه برای اموات شیخ

انتقادازشیخ =پرداخت معادل یک دیه کامل اسماعیل هنیئهادامه مطلب


نوع مطلب : شعر طنز وحکایت:عزیزالله جهانتیغ،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۱ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

 منبع:http://www.camp12.ir/

باسمه تعالی   به اطلاع آزادگان عزیز اردوگاه تکریت 12 می رساند سومین همایش آزادگان اردوگاه طی روزهای پنج شنبه و جمعه 24 و 25 مهرماه در اردوگاه یاوران حضرت زهرا (عج) قم مقدسه برگزار می شود پذیرش عزیزان آزاده از روز چهارشنبه 23 مهر انجام میگردد. لازم است عزیزان حضور قطعی خود را به سامانه پیامکی 500010000313 اعلام نمایند.   ستاد برگزاری سومین همایش آزادگان اردوگاه تکریت12ادامه مطلب


نوع مطلب : وبلاگستان،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۱ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон

 گاهی انسان برای رسیدن سریع به مقصد درراهی طولانی وپرپیچ وخم پابه پدال گازمیکوبد وبدون استراحت وارامش یکتاخت بسوی هدف میتازد وغافل ازاینکه جان همراهانی که درکنار وپشت سرش با اعتماد به وی خوابیده اند را ممکن است به خطر بیاندازد .وازانجا که دوستی عزیز ودلسوز وفعال تصمیم بجائی گرفته اما در مهندسی ان دچارنوعی خود شیفتگی شده وپیام مان راکه ازسرخیربوده دریافت نکرده است برسم جدید حکایت مراتب دلواپسی خودرااعلام میداریم           

عزیزالله جهانتیغ : طنز                      ازگفتمان   دلواپسم

این همه فرزانگی داری ولی دلواپسم                ازشماره ازحساب ازدوستان دلواپسم  

من از  این ارامش  و  قدری  سکوت                     اندکی ازدوست مثل دشمنان دلواپسم

گفت هر گربه بگیردموش رابهرخدا                      هم ز گربه  اندکی از موشمان دلواپسم

گفتمت   تغییر ده  تصمیم    خویش                      بنده از خود رائی وتصمیم مان دلواپسم

یاعلی گویان به پیش این کار  زار                        گرچه اخرگشته اما  همچنان  دلواپسم  

بنده  مشکوکم  بر  این نخل  بلند                         گرنبینم یک رطب برچشم مان دلواپسم

گرچه  این دلواپسی ها جملگی                         هست بیهوده ولیکن بی گمان دلواپسم

راهکاری داده ام دراین خصوص                          گفتمانی است ومن ازگفتمان دلواپسمادامه مطلب


نوع مطلب : شعر طنز وحکایت:عزیزالله جهانتیغ،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۰ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон
خبرگزازی وزین صومعه که همواره باشور وشعف دست نوشته های دوستان وبلاگ نویس وسایتهای ایثارگری رابه چشم میسابد .خبری راکه به تواتر نقل شده بود به تواترملاحظه کرد گرچه نفهمید اخرش یعنی چه؟ اما نتیجه مثبتش این بودکه چون شیخنا والی خلافت صومعه اوکراین روبه پیری ایست است واداره این صومعه بزرگ نیازبه جانشین دارد تا مریدی پست خلافت ومعاونت رانربوده است به خواهرزاده های کرام پیغام میدهد که بشتابید  این پست رادریابید باشد که وزیرشوید .

لذابرای اینکه خویشتن خویش راازمظان اتهام مبراء سازیم دست بدامان وبلاگ وزین کجراهه واین شعرشدیم
رفته بودم اداره ای معروف                  تا بگیرم یکی دو تا     امضا

تا شود مشکلات من آسان                بعد صبری کلان و بی همتا

رفتم آنگه به پیش مسوولش               گفتمش لطف خود بکن برما

مشکلم را بکن تو حل امروز                 ای رییس جواهر    و   دانا

گفت با من:نکن تو این تعجیل               پس بیا ماه بعد از این اینجا

                                    ادامه مطلب


ادامه مطلب


نوع مطلب : شعر طنز وحکایت:عزیزالله جهانتیغ،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۰ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон
منبع :سایت خبری زوسیه

قدیروف؛ فرمانده سابق نیروهای ناتو و آمریکا در افغانستان، مبتکر تشکیل داعش است

قدیروف؛ فرمانده سابق نیروهای ناتو و آمریکا در افغانستان، مبتکر تشکیل داعش است

رمضان قدیروف رئیس جمهور چچن صریحا اعلام کرده است که او اطلاعاتی در دست دارد که نشان می دهند "داعش" توسط فرمانده سابق نیروهای ناتو و آمریکا در افغانستان تشکیل شده است.ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبارمتفرقه،
برچسب ها :
ارسال شده در: ۹۳/۰۷/۱۰ :: توسط : азиз аллоҳ ҷӣхон
درباره وبلاگ
ازدیو وددملولم وانسانم ارزوست
ҳарфҳо дорам аммо бизанами ёо низанами

؟!бо тум бо ту худоро !бизанами ёо низанами ؟нзнм

ҳамин ҳарфи дилам аст ки дӯст

чӣ кунами ? ҳарфи диламро бизанами ёо низанами
***************************
даври гардӯн гар ду рӯзи бар мурода мо нагашт

доиман яексон набошд холе даврон ғам махур
موضوعات
پيوندهاي روزانه
برچسبها
Flying Icon
Flag Counter